بررسی تخصصی مشخصات تلویزیون ال جی SK800 | سری محبوب SUHD LG

بررسی تخصصی مشخصات تلویزیون ال جی SK800 | سری محبوب SUHD LG

بررسی تخصصی مشخصات تلویزیون ال جی SK800 | سری محبوب SUHD LG

نقد و بررسی تخصصی ممتازکالا (۳) | ال جی LG SK8000 | SK800V | SK800 :  ما این بار قصد داریم تا در این مطلب که در اواخر بهار ۹۷ نوشته و بروزرسانی شده به نقد و بررسی تخصصی و همه جانبه تلویزیون هوشمند جدید و بسیار محبوب ال جی از سری ۸۰ یعنی SK800، در ابعاد مختلف و جامع بپردازیم و بعد از آن عملکرد کلی آن را در زمینه های مختلف پخش، مانند نقد و بررسی های پیشین بسنجیم و امتیاز بدهیم و در آخر نتیجه گیری کلی و مقایسه با رقبای هم قیمت آن را انجام دهیم . با ما در ادامه نقد و بررسی تخصصی همراه باشید.نقد و بررسی تخصصی ممتازکالا

تلویزیون ال جی SK800


فاکتور های معیار در این مطلب + معرفی + نقاط ضعف و قوت + طراحی + کیفیت تصویر + موشن | تاری حرکت + ورودی ها + کیفیت صدا + ویژگی های هوشمند + عملکرد در انواع سورس پخش + جمع بندی + مقایسه با رقبای هم قیمت + مدل ها و لینکمعرفی


تلویزیون مورد بررسی ما این بار SK800 یعنی سری محبوب ۸۰ از SUHD های IPS LED خوش قیمت شرکت خوش نام ال جی میباشد که این بار نیز با دست پر مانند SJ800 بسیار محبوب سال گذشته پا به بازار رقابت گذاشته و با بهره‌مندی از انواع استاندارد ها و بهبود های بسیار در نمایشگر و چیپست که به A7 ارتقا یافته، پنل نانوسل با دقت بیشتر نسبت به سال گذشته و دستیار هوشمند گوگل AI اومده که بازار تلویزیون های میان قیمت رو بدست خودش بگیره؛ حال میخواهیم ببینیم که آیا این تلویزیون جم و جور و پر ادعا میتواند انتخابی مناسب در سال پیش رو در بین انبوهی از تلویزیون های هوشمند باشد ؟ پس میریم که به دقت ببینیم.

نقاط قوت

+ تاخیر ورودی فوق العاده پایین
+ سرعت پاسخدهی بشدت بالا
+ عملکرد بازتاب نور عالی پنل

نقاط ضعف

– نمایش ضعیف رنگ مشکی
– حداکثر روشنایی کم نمایشگر

نوع تلویزیون LED
نوع پنلIPS
نرخ فریم120Hz
رزولوشن4K
آرایش پیکسلیRGB
سیستم عاملWebOS 4.0

پس در ادامه نقد و بررسی با ما همراه باشید …


 

 طراحی |  9.5


 

طراحی ظاهری تلویزیون SK800 فوق‌العاده است. الگوی کلی طراحی آن بشدت مشابه SK850 بوده بطوری که کاملا میشه طراحی SK800 رو همان طراحی SK850 دونست که تنها کمی در برخی ریزه‌کاری ها SK850 حس پرمیوم تر و گران تری رو القا میکند.

همچنین اگر تلویزیون بر روی براکت دیواری یا دیوار قرار گیرد زیبایی دوچندانی پیدا می کند زیرا هم نازکی آن در کنار پنل یکدست با حاشیه های کم پنل به زیبایی های ظاهری آن می افزاید و نمای بسیار کاربر پسندی رو ایجاد میکند، گرچه اگر قصد این را دارید که تلویزیون رو بر روی دیوار نصب کنید ممکن است از دسترسی به پورت ها و ورودی خروجی های بسیاری محروم بشید.

سیستم مدیریت کابل ساده ای نیز در مرکز و پایه اصلی استند نگه دارنده تلویزیون که بسیار زیبا و خوش‌ساخت نیز میباشد تعبیه شده است، که البته اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب شود خبری از مدیریت کابل هم نخواهد بود.

کیفیت ساخت کلی بدنه و قطعات تلویزیون نیز خوب و قابل قبول میباشد و نسبت به مدل های سال گذشته با بهبود هایی همراه بوده است.


پایه نگه دارنده


 

پایه و استند تلویزیون SK800 همانطور که در تصویر مشاهده میکنید خمیده و بصورت حلالی شکل میباشد که از فلز ساخته شده و با طراحی سال گذشته آن متفاوت است.

طراحی و خود پایه نگه دارنده تقریبا با مدل SK850 یکسان بوده و از تلویزیون بخوبی پشتیبانی کرده و محکم و مطمئن آنرا نگه میدارد؛ که منجر شده تلویزیون کوچکترین ناپایداری و حرکتی نداشته باشد و بخوبی در فضای قرار داده شده ساکن و ایستا باشد.

وسعت اشغالی پایه نگه دارنده در سایز ۵۵ اینچ این مدل فضای معادل :
۹.۸اینچ در ۳۲.۶ اینچ بوده و در مدل ۴۹اینچ تنها کمی فضای اشغالی کمتر شده.


نمای پشتی


 

پشت تلویزیون بسیار نازک بوده و طراحی ساده ای نیز دارد. سیستم مدیریت کابل تنها با یک قلاب در قسمت فوقانی و نقطه اتصال پایه تلویزیون قرار دارد که مشابه با SK850 میباشد.

اما خب به هر حال اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب شود دسترسی به معدودی از پورت ها ناممکن و یا بسیار دشوار خواهد شد.

سایز و ابعاد تعبیه شده برای براکت دیواری آن هم برای نصب بر روی دیوار :
۳۰۰ در ۲۰۰ م.م در نظر گرفته شده.


حاشیه های نمایشگر


 

اندازه حاشیه ها و قاب : ۱.۲ سانتیمتر 

حاشیه های نمایشگر تلویزیون ال جی SK850 نازک هستند و نمای زیبا و خوبی دارند. حاشیه های این تلویزیون از نظر ضخامت بسیار به SJ850 سال گذشته مشابه است، ساخته شده از فلز بوده و حس باکیفیتی رو منتقل میکنند.


ضخامت تلویزیون


 

حداکثر ضخامت این تلویزیون در نواحی پایینی بدنه تلویزیون به ۶.۷ سانتیمتر میرسد که این ضخامت در نواحی فوقانی و میانی پنل و تلویزیون به ۲ و ۳ سانتیمتر نیز می رسد.
تلویزیون ال جی SK800 تلویزیون نازک و زیبایی میباشد که در نواحی فوقانی بسیار نازک بوده اما در نواحی پایین پنل بدلیل جایگیری دیود های LED بکلایت از نوع Edge-lit LED آن کمی ضخیم تر و مسلم گرم تر میباشد.


حرارت


 

حداکثر حرارت ۴۰ درجه سلسیوس
میانگین حرارت ۳۳ درجه سلسیوس

تلویزیون ال جی SK800 کمی تلویزیون گرمی میباشد که این دما در نواحی پایینی و گوشه های پنل یعنی در جایی که لامپ های LED بکلایت قرار دارند بیشتر است، که البته به هیچ وجه مسئله ساز نبوده و عادی میباشد.


کیفیت ساخت 7.5


 

کیفیت ساخت SK800 خوب است، هیچ شکاف بیهوده و الکی ای در طراحی آن دیده نمیشود و همه چیز بر سر جای خودش قرار داشته و  از قبل روی آن بسیار کار شده است.

رعده ها و نوار های فلزی کارشده در تلویزیون بسیار به‌ جا و خوش ساخت بوده اند که علاوه بر زیبایی به حس لوکس بودن و استحکام SK800 نیز افزوده است.کیفیت تصویر 7.1


 

یکی از مهم ترین و اصلی ترین معیار ها و فاکتور های بررسی و ارزیابی یک تلویزیون خوب یا بد کیفیت تصویر آن است؛ این کیفیت تصویر به ما یک نمای کلی میدهد در حالی که بیش از ۱۰ المان مختلف همزمان با تاثیر خودشون این کیفیت تصویر ، امتیازش و اون چیزی که میبینیم رو شامل میشن که در ادامه خواهیم دانست که تلویزیون خوش ساخت باکیفیت Sk800 چطور از پس آن معیار های پایه برخواهد آمد.

در ابتدا باید گفت کیفیت تصویر کلی تلویزیون ال جی SK800 بسیار خوب ارزیابی میشود چراکه تلویزیون های LED که از پنل IPS بهره‌مند هستند همیشه در ۲ یا ۳ فاکتور به لطف بکلایت Edge-lit که دارا میباشن نمره ضعیفی رو کسب میکنند که منجر به پایین آمدن قابل توجه امتیاز کلی آن در کیفیت تصویر میشود که میشه از آن ها به کنتراست ضعیف، نوردهی موضعی ضعیف و در نتیجه غلظت و یکنواختی بد در مشکی نمایشگر یاد کرد.

با این حال کیفیت و کنتراست تلویزیون SK800 خوب میباشد و درسته که محتوای سیاه در نمایشگر به رنگ خاکستری روشن بیشتر شباهت دارن تا مشکی و سیستم نوردهی موضعی ساده بکلایت Edge-lit آن نمیتونه در کنترل نوردهی به نقاط مختلف پنل در پخش محتوای مختلف دقت بالایی رو داشته باشه که پیشنهاد میکنیم همیشه این قابلیت رو خاموش نگه دارید.

این تلویزیون در حداکثر روشنایی به اندازه برادر بزرگتر خود یعنی SK850 روشن نمیباشد و هایلایت و جزئیات ریز محتوای پخش به راحتی میتونن از دست بروند و یا آنطور که باید نمایش داده نشوند.

زاویه دید در این تلویزیون به مانند اکثر تلویزیون های IPS خوب و قابل قبول میباشد؛ اگر چه این زاویه دید تقریبا از تمامی تلویزیون های بهره مند از پنل VA بهتره مثل X9000F اما هنوز به اندازه ای که پنل های OLED زاویه دید دارند نمیباشد.

بازتاب نور پنل نیز راضی کننده و بسیار خوب میباشد بطوری که تقریبا تمام نور های مزاحم پراکنده دفع میشوند که این چند عامل باهم میتواند این تلویزیون رو به انتخاب خوبی برای محیط های وسیع و پذیرایی های بزرگ مبدل کند.


کنتراست 6.2


 

در زمینه کنتراست همیشه تلویزیون هایی که از پنل های VA و OLED بهره مند هستند پیروز هستند و از طرف دیگر تلویزیون هایی که از پنل IPS استفاده میکنند همیشه مظلوم واقع میشوند که تلویزیون ال جی SK800 نیز مستثنا نیست .

نسبت کنتراست بومی و واقعی : ۱ به ۱۰۹۸
نسبت کنتراست با نوردهی موضعی فعال : ۱ به ۱۱۰۰

کنتراست بومی و Native تلویزیون ال جی SK800 با توجه به پنل اون خوب میباشد و تقریبا بهتر از اکثر تلویزیون هایی که ازاین نوع پنل تست کردیم هست که درمیان آنها تلویزیون SJ800 مدل سال گذشته SK800 نیز میباشد.

اگر در اتاق و یا محیط تاریک اقدام به تماشای محتوایی از جمله فیلم سینمایی کنید، خواهید دید که نمایشگر در پخش و رنگ مشکی ناتوان بوده و این رنگ بیشتر به خاکستری شباهت دارد به علت روشن بودن بکلایتی در پشت پنل که کنترل با دقتی برای جلوگیری از نشت نور اضافی آن وجود ندارد که البته خیلی هم اگر حساس نباشید بد نیست و نسبتا مناسب و خوب است.

زمانی که نوردهی موضعی را فعال کنید خواهید دید که هیچ تفاوت محسوسی در نمایش و پخش محتوا و کنترل این سیستم بر بکلایت و افزایش قابل توجه کنتراست در تجربه بصری اتفاق نخواهد افتاد و از این رو پرفورمنس نوردهی موضعی تلویزیون SK800 ضعیف محسوب میشود.


نوردهی موضعی (Local Dimming) امتیاز | 1.5


 

قابلیت نوردهی موضعی (LD) : بله
نوع بکلایت : Edge-lit

نوردهی موضعی تلویزیون ال جی SK800 ضعیف هست و دلیل آن تاثیر و دقت بسیار کم این سیستم در کنترل نوردهی دیود های LED بکلایت میباشد که به هیچ وجه شدت تابش و جهت تابش نور آنها تغییر نمیکند و عملکرد آن هیچ تاثیری در کنتراست نمایشگر نخواهد گذاشت.

ما پیشنهاد میکنیم ابتدا این قابلیت را در تنظیمات Medium قرار دهید و اگر دیدید که روشنایی پنل در دو طرف دیدتان تغییر کرد بلافاصله اون رو خاموش کرده و رهایش کنید.


SJ8000 - SJ800 - SJ800v
روشنایی SDR امتیاز 6.8


 

روشنایی SDR حقیقی : ۲۶۰ نیت.کاندلا

حداکثر روشنایی در ۲% نمایشگر : ۹۳ نیت
حداکثر روشنایی در ۱۰% نمایشگر : ۱۹۱ نیت
حداکثر روشنایی در ۲۵% نمایشگر : ۲۸۷ نیت
حداکثر روشنایی در ۵۰% نمایشگر : ۳۲۵ نیت
حداکثر روشنایی در ۱۰۰% نمایشگر : ۳۲۴ نیت

روشنایی پایدار در ۲% نمایشگر : ۹۳ نیت
روشنایی پایدار در ۱۰% نمایشگر : ۱۹۱ نیت
روشنایی پایدار در ۲۵% نمایشگر : ۲۸۵ نیت
روشنایی پایدار در ۵۰% نمایشگر : ۳۲۳ نیت
روشنایی پایدار در ۱۰۰% نمایشگر : ۳۲۲ نیت

تاثیر هوشمند SDR ABL : حدود ۰.۰۸۳

SDR ABL
(معیار فوق برای نوردهی و درخشانی هوشمند و خودکار محتوا هست که از نقاط زیادی در تصویر برای درخشش و شفافیت دارا هستند مثل محتوای ورزشی و بازی های ویدیویی که معیار استاندارد آن زیره ۰.۰۷ در نظر گرفته می شود برای این قابلیت که لازم به ذکره تاثیر قابل احساس در آن نتیجه به ۰.۰۱ حساب می شود )

حداکثر روشنایی SDR در تلویزیون ال جی SK800 کافی هست. این تلویزیون نیز مانند سایر تلویزیون  IPS ممکن است زمانیکه در یک اتاق یا محیط پرنور قرار بگیرد نتواند به اندازه کافی روشن و پرنور باشد و تاریک و کم نور به نطر برسد؛ نمایشگر این تلویزیون بصورت خودکار در محیط های پرنور روشن تر میشود ولی این روشنایی بخصوص در محتوای پخش تاریک کم است.

روشنایی حقیقی تلویزیون نیز بیشتر در نواحی ای میباشد که بکلایت در آنجا قرار دارد یعنی دو گوشه تلویزیون و وسط تلویزیون کمی تاریک تر از اطراف آن خواهد بود.


SJ8000 - SJ800 - SJ800v

روشنایی HDR | امتیاز  6.1


 

روشنایی HDR حقیقی : ۲۷۱ نیت.کاندلا

حداکثر روشنایی در ۲% نمایشگر : ۵۲۳ نیت
حداکثر روشنایی در ۱۰% نمایشگر : ۵۲۳ نیت
حداکثر روشنایی در ۲۵% نمایشگر : ۴۱۲ نیت
حداکثر روشنایی در ۵۰% نمایشگر : ۳۳۳ نیت
حداکثر روشنایی در ۱۰۰% نمایشگر : ۳۳۲ نیت

روشنایی پایدار در ۲% نمایشگر : ۲۳۳ نیت
روشنایی پایدار در ۱۰% نمایشگر : ۲۷۷ نیت
روشنایی پایدار در ۲۵% نمایشگر : ۳۳۰ نیت
روشنایی پایدار در ۵۰% نمایشگر : ۳۳۱ نیت
روشنایی پایدار در ۱۰۰% نمایشگر : ۳۳۱ نیت

تاثیر هوشمند HDR ABL : حدود ۰.۰۲۴

HDR ABL
(معیار فوق نیز برای نوردهی و درخشانی هوشمند و خودکار محتوا هست که از نقاط زیادی در تصویر برای درخشش و شفافیت دارا هستند به ویژه HDR که اهمیت بسیار بالایی برای روشنایی و درخشش دارند مثل محتوای ورزشی و بازی های ویدیویی و فیلم های HDR که معیار استاندارد آن نیز زیره ۰.۰۷ در نظر گرفته می شود برای این قابلیت که لازم به ذکره تاثیر قابل احساس در آن نتیجه به ۰.۰۱ حساب می شود )

حداکثر روشنایی HDR نیز در تلویزیون SK800 مناسب هست اگرچه خیلی با استاتدارد 1000نیت فاصله داره.

دوباره در روشنایی حقیقی حین نمایش محتوا روشنایی پنل کنتراست از زمان تست پنجره ۱۰۰% میباشد که تماما به بکلایت های این تلویزیون برمیگردد که در طرفین آن قرار دارند و قسمت مرکزی پنل رو تاریکتر جلوه میدهند.یکنواختی خاکستری (کثیفی پنل) | 7.1

نتیجه در تصویر تست ۵۰درصد خاکستری یکدست :  ۴.۴۸۱%

(استاندارد ایده آل : زیره ۲.۵%)
(اختلاف و تفاوت قابل احساس : ۱%)
(اهمیت آن : در تصاویری یک رنگ و یکدست مثل تصاویر Solid و محتوای ورزشی مثل هاکی و فوتبال که توانایی پنل در پخش و نمایش رنگ بصورت یکنواخت را نشان میدهد )

کثیفی پنل در تصویر تست ۵۰درصد خاکستری یکدست : ۰.۱۹۶%

( استاندارد ایده آل : زیره ۰.۱۶۵% )
( اختلاف و تفاوت قابل احساس : ۰.۰۲۵% )
( اهمیت آن : در تصاویری یک رنگ و یکدست مثل تصاویر Solid و محتوای ورزشی مثل هاکی و فوتبال که توانایی پنل در پخش و نمایش رنگ بصورت یکنواخت را نشان میدهد که این کثیفی پنل نقاطه تیره ای در تصویر رو پدیدار میکند و موجب میشود تا احساس کثیفی پنل دست دهد و تصویر آن نواحی کدر تر از سایر نواحی باشد )

یکنواختی خاکستری در تلویزیون ال جی SK800 متوسط است و نه خیلی خوبه و نه خیلی بد؛ در تست ۵۰درصد خاکستری تکه ها و نواحی ابری شکل که نقاط کم نور تر در پنل هستند با چشم غیر مسلح هم دیده میشوند و این موجب خواهد شد تا در هنگام تماشای محتوایی با رنگ های پویا و یکنواختی مثل فوتبال و … کمی با پدیده ای به نام کثیفی پنل مواجه باشیم.


زاویه دید6.2


معیار زاویه دید در تست ما به میانگین نتیجه ۳ تست ؛ کنتراست، روشنایی و حفظ رنگ در زاویه گرفتن از نمایشگر میباشد
( حداکثر معیار برای زاویه دید ۷۵° میباشد )

کنتراست : تا ۷۵°روشنایی : تا ۳۰°حفظ رنگ : تا ۲۴°


 

تلویزیون SK800 ال جی نتایج تقریبا مشابه با مدل SK850 داشت که بطور کلی خوب محسوب میشود.

با اینکه مثلا در حفظ رنگ ۲۴درجه زاویه و روشنایی ۳۰درجه زاویه رو حداکثر دارد اما این بد نیست چراکه این پرفورمنس بخصوص در حفظ رنگ مشکی و کنتراست از اغلب تلویزیون VA بسیار بهتر میباشد اما در مقابل پنل های OLED ضعیف هست.

رنگ ها و روشنایی پنل در زاویه گرفتن بیش از ۲۴-۳۰ درجه حالت پایدار و استاندارد خودشون رو از دست میدهند پس اگر قصد دارید تا بهترین زاویه دید رو داشته باشید خیلی پیشنهاد نمیشه.یکنواختی نمایش رنگ مشکی ( غلظت مشکی پنل )3.8


 

تصویر اول
غلظت و یکنواختی مشکی پنل : ۲.۸۵۱%

( معیار استاندارد : زیره ۱% )

تصویر دوم
غلظت و یکنواختی مشکی پنل با نوردهی موضعی فعال : ۵.۲۲۳%

( معیار استاندارد : زیره ۱% )

یکنواختی و غلظت مشکی در تلویزیون ال جی SK800 نا امید کنندس، گرچه این خصلت پنل های IPS هست و شاید از خیلی از تلویزیون های دیگر که پنل IPS دارند بهتر باشه ولی در مقایسه با رقبای خودش که از پنل VA بهره مند هستند بشدت عقب و ضعیفتر میباشد.

اثر ابری شکل که بصورت هاله های نوری در سراسر پنل دیده میشوند متاثر از بکلایت و نوردهی موضعی ضعیف هستند.بازتاب نور | 8.8


 

نوع تلق : نیمه براق

بازتاب کلی از پنل : ۲.۸ %
( استاندارد بازتاب : کمتر از ۴.۵ % )
( تفاوت قابل احساس : ۰.۵ % )

بازتاب های غیر مستقیم : ۰.۵ %
( دامنه استاندارد : کمتر از ۰.۱ % )
( تفات قابل احساس : ۰.۵ % )

عملکرد پنل تلویزیون SK800 در انعکاس و بازتاب نور فوق العاده است. این نتیجه بسیار نزدیک و مشابه با نتیجه همین تست در تلویزیون SK850 میباشد تلق نیمه براق پنل نور های مزاحم تابیده شده به پنل رو بخوبی دفع و پراکنده میکند؛ بطوری که نمایشگر این تلویزیون رو برای اکثر محیط ها با انواع تابش ها مناسب میکند.


قبل از کالیبره تصویر ( بلافاصله بعد از بیرون آوردن از جعبه ) | 8.7

تعادل سفیدی رنگ : ۲.۰۷
( استاندارد : کمتر از ۳ )
( تفاوت قابل احساس : ۱ )

رنگ : ۱.۶۹
( استاندارد : کمتر از ۳ )
( تفاوت قابل احساس : ۱ )

گاما : ۲.۱۸
( استاندارد : بین ۲.۱ و ۲.۳ که میشه نزدیک ترین به ۲.۲ )
( تفاوت قابل احساس : ۰.۱ )

حرارت رنگ : ۶۴۵۹K
( اهمیت آن : به منطور گرفتن و بدست آوردن برای نمایش دادن دقیق ترین ها به ویژه رنگ های بسیار حساس مثل پوست )
( استاندارد : ۶۵۰۰K )
( تفاوت قابل احساس : ۴۰۰K )

دقت رنگ تلویزیون ال جی SK900 قبل از انجام تنظیمات و شخصی سازی تصویر، به طور پیش فرض بسیار خوب و قابل قبول بود؛ بهترین حالت پیش فرض در دقت و کیفیت مورد انتظار حالت Expert که برای اتاق های کم نور تعبیه شده میباشد.

دقت رنگ ها و سفیدی مناسب و خوب میباشد و حرارت رنگ ها نیز تقریبا نزدیک نقطه استاتدارد ۶۵۰۰ میباشد.

انحراف رنگ و سفیدی انقدر کم هست که تقریبا اکثر کاربران متوجه آن نشوند و تلویزیون SK800 حتی بدون اعمال تنطیمات خاصی دقت و کیفیت خوبی رو به نمایش خواهد گذاشت.


بعد از عمل کالیبره تصویر | 9.5


تعادل سفیدی رنگ : ۰.۱۰
( استاندارد : کمتر از ۳ )
( تفاوت قابل احساس : ۱ )

رنگ : ۱.۳۷
( استاندارد : کمتر از ۳ )
( تفاوت قابل احساس : ۱ )

گاما : ۲.۱۹
( استاندارد : بین ۲.۱ و ۲.۳ که میشه نزدیک ترین به ۲.۲ )
( تفاوت قابل احساس : ۰.۱ )

حرارت رنگ : ۶۵۰۹K
( اهمیت آن : به منطور گرفتن و بدست آوردن برای نمایش دادن دقیق ترین ها به ویژه رنگ های بسیار حساس مثل پوست )
( استاندارد : ۶۵۰۰K )
( تفاوت قابل احساس : ۴۰۰K )

بعد از انجام عملیات کالیبره کردن تصویر تلویزیون SK800 تقریبا تمامی فاکتور ها بی نقص شدند چراکه دقت سفیدی فوق العاده دقیق شد و دمای رنگ ها نیز همین طور فوق العاده شد و انحراف رنگ ها نیز آنقدر کم شد که تقریبا به هیچ وجه تاثیر گذار نخواهد بود، گاما نیز به ایده آل ۲.۲ خود بسیار نزدیک شد.کیفیت ورودی 480p | امتیاز 8.0


 

هیچ مشکلی و ضعفی در ارتقای کیفی محتوای 480p قدیمی تر مانند دی وی دی ها و پخش اونها در تلویزیون ال جی SK800 مشاهده نشد و بخوبی ارتقا پیدا کرده و پخش شدند.کیفیت ورودی 720p | امتیاز 8.0

بزرگنمایی محتوای HD به 4K با کیفیت بسیار خوبی و حفظ جزئیات بصورت تمیز و بدون مشکل صورت پذیرفت و این نتیجه بسیار نزدیک به SK850 نیز بود.


کیفیت ورودی 1080p | امتیاز 9.0

کیفیت پخش محتوای 1080 و FHD مثل اکثر فیلم های Blue-Ray و بازی های کنسولی عالی صورت پذیرفت و نتیجه تحسین بر انگیز است.کیفیت ورودی 4K بومی واقعی | امتیاز 10

محتوای 4K بومی مانند UHD Blu-ray یا محتوای با کیفیت با کیفیت بالا بدون هیچ مشکلی و بسیار واضح و بادقت نمایش داده میشوند.


طیف رنگ های قابل نمایش | ۷.۵


 

استاندارد نمایش گسترده رنگ ها WCG : خیر

طیف رنگ ها در پوشش DCI P3 xy : حدود ۸۳.۸۸ %
طیف رنگ ها در پوشش DCI P3 uv : حدود ۸۸.۸۳ %

طیف رنگ ها در پوشش Rec 2020 xy : حدود ۶۱.۰۶ %
طیف رنگ ها در پوشش Rec 2020 uv : حدود ۶۶.۴۵ %

تلویزیون SK800 پشتیبانی خوبی از طیف رنگ‌ها داشت. پشتیبانی از دامنه رنگ های DCI P3 در این تلویزیون مشابه SJ850 سال گذشته میباشد.

اما زمانی به یک تلویزیون میگیم که از طیف گسترده رنگ ها پشتیبانی میکنه که بتونه حداقل ۶۷درصد از طیف رنگ های REC 2020 در هردو معیار uv و xv پوشش دهد که تلویزیون SK800 با اینکه دارای پنل نانوسل میباشد برای پردازش و بازتولید رنگ های بیشتر، نتوانست این استاندارد رو بگذراند ولی از اکثر تلویزیون های SDR بازار دارای رنگ های غنی تر و با پوشش بیشتری میباشد با اینکه از خیلی از تلویزیون های HDR هم طیف رنگ های کمتری رو موشش میدهد.حفظ حجم رنگ در درجات مختلف روشنایی پنل | 6.0


 

حفظ حجم رنگ تلویزیون SK800 کمی ضعیفتر از SJ850 سال گذشته میباشد؛ تلویزیون نمیتواند با دقت کافی حجم رنگ های تیره رو در درجات مختلف روشنایی حفظ کند که درصدی ازآن بواسطه ضعف پنل IPS در این فاکتور میباشد.شیب و عمق رنگ ها | 8.6


 

عمق رنگ پنل : ۱۰ بیت
شیب رنگ قرمز : ۰.۰۹۸ dE
شیب رنگ سبز : ۰.۱۱۴ dE
شیب رنگ آبی : ۰.۰۷۶ dE
شیب رنگ خاکستری : ۰.۰۸۲ dE
(اختلاف دامنه (انحراف) رنگ ها dE در حالت استاندارد هر رنگ باید کمتر از میزان ۰.۱۲۰ باشد)

تلویزیون ال جی SK800 نوار و شیب عمق رنگ ها را به نرمی به نمایش گذاشت؛ اما در تصویر تست مرجع مثل تصویر فوق خیلی هم نرم و روون این شیب رعایت نشد چراکه شکستگی های قابل مشاهده بسیاری در طیف دیده شد ولی در نهایت با تست چند فیلم باکیفیت و HDR به نقص و عیبی در نمایش شیب رنگ ها مثل شکستگی مواجه نشدیم و محتوا بخوبی و دقت پخش شدند اما اگر هم کمی احساس کردید شیب رنگ ها دقت کافی را ندارد در قسمت تنطیمات MPEG Noise Reduction رو به Low تغییر دهید و این خیلی به نرم تر کردن شیب رنگ محتوای HDR کمک میکند.ماندگاری تصویر | Image Retention | 7.4


 

میزان IR بعد از ۰ دقیقه استراحت : ۰.۸۵ %
میزان IR بعد از ۲ دقیقه استراحت ۰.۰۰ %
میزان IR بعد از ۴ دقیقه استراحت ۰.۰۰ %
میزان IR بعد از ۶ دقیقه استراحت ۰.۰۰ %
میزان IR بعد از ۸ دقیقه استراحت ۰.۰۰ %
میزان IR بعد از ۱۰ دقیقه استراحت ۰.۰۰ %

تلویزیون SK800 در تست ما کمی از خودش ماندگاری تصویر برجای گذاشت؛ بعد از ۱۰دقیقه تست ماندگاری تصویر همانطور که در تصویر میبینیم به سادگی این ماندگاری قابل روئیت میباشد.

این البته مشکلی در پخش اکثر محتوا ایجاد نخواهد کرد و خبر خوب اینکه بعد از ۲دقیقه استراحت اثر این ماندگاری تصویر به کلی محو شد.


ماندگاری تصویر همیشگی | سوختگی تصویر | Burn-In امتیاز 10


سوختگی تصویر : خیر

مادامی که پنل های IPS میتونن و پتانسیل سوختگی تصویر همیشگی رو داشته باشن، کوچکترین سوختگی و برجای ماندگی ای ما در نمایشگر این تلویزیون مشاهده نکردیمآرایش پیکسلی


نوع آرایش پیکسلی (ساب پیکسل ها) : RGBموشن| 8.0


موشن حرکت در تلویزیون ال جی SK800 بسیار خوب و قابل قبول میباشد؛ SK800 دارای سرعت پاسخدهی پنل بشدت بالا و فوق‌العاده ای میباشد که حتی بهتر از SK850 و بقیه تلویزیون های IPS ال جی نیز میباشد که این یعنی تاری تصاویر متحرک بشدت ناچیز خواهد بود.

بکلایت پنل از الگوی PWN برای کاهش نور و تشخیص دقت آن استفاده میکند که موجب شده تا کمی سوسو زدن و لرزش فلیکر در تصاویر دیده شود که بیشتر بواسطه فرکانس فلکیر کم پنل میباشد ( 120HZ ).

تنظیمات دستی BFI نیز وجود دارد که میتواند به کاهش لگ زدن در پخش محتوا و کاهش تاثیر سوسو زدن و فلیکر محتوای پخش کمک کند.

همچنین از نقاط قوت موشن SK800 میتوان به اثر صابونی قدرتمند این تلویزیون اشاره داشت که میتواند براحتی و به نرمی هر محتوای کند و ضعیفی رو با نرخ فریم های ضعیف و کم به ۱۲۰ هرتز ثابت برساند.پاسخدهی پنل | 9.0


۸۰ درصد پاسخدهی : ۴.۰ م.ث
۱۰۰ درصد پاسخدهی پنل : ۱۳.۰ م.ث

( استاندارد پاسخدهی ۸۰ درصد : کمتر از ۸.۰ م.ث )
( تفاوت قابل درک : ۴.۰ م.ث )

( استاندارد پاسخدهی ۱۰۰ درصد : کمتر از ۲۰.۰ م.ث )
(تفاوت قابل درک : ۱۰.۰ م.ث )

زمان پاسخدهی پنل SK800 فوق العاده است؛ این سرعت پاسخدهی بشدت بالای پیکسل های پنل SK800 موجب میشه تا هاله و سایه های دنباله اشیا و اجسام درحال حرکت به حد ناچیزی برسند و اصلا دیده نشوند.


ااگوی فلیکر | 3.8


 

عدم تاثیر بصری در الگوی نمایش فلیکر : خیر
( استاندارد آن : بله )
سرعت تطبیق فرکانس فلیکر : 120HZ

تلویزیون SK800 از الگوی PWM برای تنظیم نور بکلایت در تمامی درجات روشنایی پنل استفاده میکند .

این الگوی تنظیم نور بشدت دارای فرکانس ضعیفی میباشد و ۱۲۰هرتز برای آن کافی نیست و این فرکانس کم و این الگوی تنظیم روشنایی وابسته به محتوا میتواند منجر به لرزش تصویر در محتوای بسیار سریع شود مثل بازی های ویدیویی و کاربری PC .


عملکرد الگوی BFI | امتیاز 9.3


(همان الگوی فریم های سیاه‌سفید ورودی در فلیکر)

قابلیت BFI اختیاری : بله
کمترین میزان اسکن فلیکر : ۶۰ هرتز
۶۰ هرتز برای محتوای ۶۰هرتز : بله
۱۲۰هرتز برای محتوای ۱۲۰هرتز : بله
کمترین میزان اسکن فلیکر در حالت گیم : ۶۰ هرتز

تلویزیون SK800 قابلیت تنظیم دستی در حالت BFI Mode رو دارا میباشد که میتواند موجب شود تا لرزش تصویر و محتوا به ۶۰هرتز برسد. در محتوای ۱۲۰هرتز نیز فلیکر و لرزش میتواند با کمتر کردن میزان روشنایی بکلایت آنرا کاهش داد.

برای محتوای ۶۰هرتز تنظیمات TrueMotion بر روی User گذاشته و Motion Pro رو فعال کنید.


30fps
60fps Soap Opera Effect

 

اثر صابونی | Motion Iterpolation | 10


 

بهبود MI نمایش به ۳۰FPS : بله
بهبود MI نمایش به ۶۰FPS : بله

تلویزیون SK800 میتواند با تاثیر روون کنندگی محتوای خود یا همان اثر صابونی هر محتوایی که فریم ریت پایینی دارد رو به ۱۲۰هراز روون برساند و پخش کند. که البته در سکانس هایی که سرعت بالایی دارند در برخی اوقات این افزایش فریم خودکار منجر به جلوه مصنوعی ای خواهد شد که اگر این روند ادامه و شدت پیدا کند بصورت خودکار ادامه تاثیر روون کنندگی غیر فعال میشود.

برای روشن کردن اثر صابونی قابلیت TrueMotion رو به User تغییر دهید. برای محتوای ۳۰فریم معیار De-judder رو کمی افزایش دهید و برای محتوای ۶۰فریم معیار De-Blur رو افزایش دهید.


 

تیک یا لگ نمایش | Strutter | 7.3

لگ یا تیک در نمایش محتوای ۲۴هرتز : حدود ۲۸.۷ م.ث
( استاندارد : کمتر از ۲۴.۰ م.ث )
( تفاوت قابل درک : ۵.۰ م.ث )

لگ یا تیک در نمایش محتوای ۶۰هرتر : حدود  ۳.۷ م.ث
( استاندارد : کمتر از ۲۴.۰ م.ث )
( تفاوت قابل درک : ۵.۰ م.ث )

ریسپانس تایم یا همون سرعت پاسخدهی بالای تلویزیون SK800 به این معنی میباشد که پخش محتوای ۲۴p برای مدتی در حالت سکون در نمایشگر خواهند ماند و این موشن میتونه لگ رو شک بده زیراکه سرعت پاسخدهی پنل بشدت بالا هست اما محتوای ۲۴p دارای تاخیر فریم بالایی هستند و نمیتونند با پنل هماهنگ شوند.

اگر این محتوا و لگ اونها شما رو اذیت نمیکنه میتونید برای افزایش فریم این محتوا از قابلیت اثر صابونی استفاده کنید.


پرش در پخش \ 24p  Judder | 10

پرش در پخش محتوای 24p : خیر
پرش در پخش محتوای 24p و 60p : خیر
پرش در پخش محتوای 24p و 60i : خیر
پرش در پخش محتوای 24p در اپلیکیشن های اصلی : خیر

هیچ نوع پرش و بی نظمی در پخش محتوای 24p که عموم پایه فیلم های سینمایی و اپلیکیشن های متعدد هستند دیده نشد و بخوبی SK800 از پس آن برآمد.

برای اینکه در تیونر های ورودی نیز مشکلی نباشد باید قابلیت real cinema در تنظیمات تصویر روشن باشد.


ورودی ها | 9.4


تلویزیون ال جی SK800 در تاخیر ورودی های مختلف بشدت خوب عمل میکند و تاخیر ورودی به قدری پایین است که با مانیتور های گیمینگ میتوان آنرا مقایسه کرد بطوریکه حتی خارج از حالت گیم نیز، این میزان از تاخیر ورودی برای اکثر گیمر ها همچنان کافی است.

تاخیر ورودی تنها در ورودی HDR با الگوی 4:2:0 کمی افزایش میابد که اصلا در حدی نیست که بخواد در تجربه فوق العاده سریع کاربر دخالتی داشته باشه.

تقریبا تمامی رزولوشن های معمول پشتیبانی میشوند ( همچنان ابعاد 1440p پشتیبانی نمیشود )


تاخیر ورودی | 9.5

در ابعاد 1080p و 60Hz : حدود 14.2 ms
در ابعاد 1080p و 60Hz + HDR : حدود 14.2 ms
در ابعاد 1080p و 60Hz بدون حالت گیم : حدود 34.7 ms
در ابعاد 1080 و 120Hz : حدود 14.0 ms

در ابعاد 4K و 60Hz : حدود 14.2 ms
در ابعاد 4K و 60Hz + HDR : حدود 22.5 ms
در ابعاد 4K و 60Hz و 4:4:4 : حدود 14.3 ms
در ابعاد 4K و 60Hz و 4:4:4 و 8bit HDR :
در ابعاد 4K و 60Hz بدون حالت گیم : حدود 43.1 ms
در ابعاد 4K و Motion Interpolation : حدود 84.7 ms

( استاندارد تاخیر ورودی : کمتر از ۴۰.۰ م.ث )
( تفاوت قابل درک : ۱۵.۰ م.ث )

تلویزیون SK800 تاخیر ورودی فوق‌العاده بی نظیری رو دارا میباشد که این نتیجه کمی بهتر از SK850 و TCL R617 میباشد.

گیمر ها و کاربرانی که قصد دارن از تلویزیون به عنوان مانیتور استفاده کنند میتوانتد حساب ویژه ای بر روی این تلویزیون بواسطه پاسخگویی بشدت سریع و عالی آن باز کنند.

هنگامی که از ورودی ای با الگوی 4:2:0 در حالت HDR استفاده می شود در فریم ریت 120 هرتز مقداری تاخیر ورودی به میزان ثابت آن افزوده میشود (8.3 میلی ثانیه). دلیل این امر هنوز مشخص نیست، اما نتایج نهایی تاخیر ورودی مشابه سایر تلویزیون های LG 2018 از جمله C8 و SK850 است.

  • 4k @ 60Hz @ 4:2:0 + 10 bit HDR: 22.5 ms
  • 4k @ 60Hz @ 4:2:0 + 8 bit HDR: 22.5 ms
  • 4k @ 60Hz @ 4:2:2 + 8 bit HDR: 14.1 ms
  • 4k @ 60Hz @ 4:4:4 + 8 bit HDR: 14.4 ms

در حالت PC، تاخیر ورودی بی نظیر است؛ حتی بدون در نظر گرفتن حالت تصویر، SK8000 بسیار پاسخگو است. در خارج از حالت بازی و یا PC، تاخیر ورودی کمی بالاتر است، اما برای اکثر گیمرها هم به اندازه کافی خوب و کافی است.


رزولوشن های ورودی قابل پشتیبانی | 10

ابعاد 1080p و 60Hz و 4:4:4 : بله
ابعاد 1080p و 120Hz : بله
ابعاد 1440p و 60Hz : خیر
ابعاد 4K و 30Hz و 4:4:4 : بله
ابعاد 4K و 60Hz : بله
ابعاد 4K و 60Hz و 4:4:4 : بله
ابعاد 4K و 120Hz : خیر

تلویزیون LG SK800 تقریبا از تمامی ابعاد ورودی بخوبی و بدون مشکل پشتیبانی میکند‌. 4K 60HZ 4:4:4 و یا 4:2:2 تنها وقتی پشتیبانی میشوند که قابلیت HDMI ULTRA HD Deep Color فعال باشد مانند اکثر تلویزیون های امروزی .


ورودی های کناری

ورودی های مشابه با LG SK850 هست، اما بیشتر خروجی ها در پشت تلویزیون است. مانند SK850 هیچ خروجی صوتی آنالوگ وجود ندارد بنابراین یک آداپتور خارجی برای اتصال هدفون ها بصورت باسیم مورد نیاز است.


ورودی های پشتی

اکثر خروجی ها پشت تلویزیون هستند. یک ورودی تکی کامپوزیت برای آداپتور وجود دارد، اما هیچ ورودی component ای وجود ندارد.


 

مجموع ورودی ها

HDMI : 4
USB : 3
Digital Optical Audio Out : 1
Analog Audio Out 3.5mm : 0
Analog Audio Out RCA : 0
Component In : 0
Composite In : 1 شامل آداپتور
Tuner (Cable/Ant) : 1
Ethernet : 1
DisplayPort : 0
IR In : 1
SD/SDHC : 0

مشخصات ورودی ها

HDR10  : Yes
Dolby Vision  : Yes
HLG S : Yes
3D : No
C 5.1 Passthrough ARC Dolby Digital : Yes
C 5.1 Passthrough ARC DTS : Yes
C 5.1 Passthrough Optical Dolby Digital : Yes
C 5.1 Passthrough Optical DTS : Yes
HDMI 2.0 Full Bandwith : Yes (HDMI 1.2.3.4)i
HDMI 2.1 Full Bandwidth : No
ARC : Yes (HDMI 2)i
USB 3.0 : No
HDCP 2.2 : Yes (HDMI 1,2,3,4)i
CEC : Yes
MHL : No
Variable Analog Audio Out : No
Wi-Fi Support : Yes (2.4 GHz, 5 GHz)i


کیفیت صدا | 6.0


LG SK8000 دارای صدای متوسطی ​​است. صدای تلویزیون خیلی بلند نمیشود و دارای باس خیلی خفن و کوبنده ای هم نمیباشد، بنابراین هیچ کوبش و لرزشی هم ایجاد نخواهد کرد. اما باس آن دارای مقدار قابل توجهی از دقت در میزان ضرب ها میباشد که میتواند صدای دیالوگ هارو بشدت واضح کند.

اما در کل اگر بدنبال بهترین تجربه شنیداری هستید، ال جی ساندبار هایی نیز عرضه کرده که با SK800 نیز هماهنگ هستند و میتوان آنها را تهیه و استفاده کرد.پاسخدهی فرکانس | 5.9

پخش فرکانس های پایین : ۸۴.۷۶ هرتز
( استاندارد : کمتر از ۶۰ هرتز )
( اختلاف قابل درک : ۱۰ هرتز )

بازده در ۷۰ درصد والیوم : ۳.۹۱ DB
( استاندارد : زیره ۴.۰ DB )
( اختلاف قابل درک : ۰.۵ DB )

بازده در ۸۰ درصد والیوم : ۴.۷۰ DB
( استاندارد : زیره ۴.۰ DB )
( اختلاف قابل درک : ۰.۵ DB )

بازده در حداکثر والیوم : ۶.۸۱ DB
( استاندارد : زیره ۴.۰ DB )
( اختلاف قابل درک : ۲.۰ DB )

حداکثر قدرت صدا : ۸۴.۰ DB 
( استاندارد : بالای ۸۸.۰ DB )
( اختلاف قابل درک : ۲.۰ DB )

میانگین پاسخدهی در فرکانس های پایین سیستم صوتی SK800 حدود 85Hz میباشد که بیشتر از حد استاتدارد آن میباشد؛ این یعنی باس تلویزیون نمیتونه کوبش و لرزش خاصی رو ایجاد کند اما در حد متوسط ضرب های خوبی رو ایجاد میکند.

اما پاسخدهی فرکانس هایی که در بالای خط فرکانس های ضعیف قرار دارد رو میشه بسیار خوب و با دقت دقت محسوب کرد که به این موجب سیستم صوتی میتواتد دقت و کیفیت بالایی در پخش صدای دیالوگ هارا ایجاد کند که البته کمی در حجم صدا های بلندتر این دقت کمتر و همراه با لرزش خواهد شد اگرچه که این تلویزیون نمیتونه خیلی هم صدای بلندی رو ایجاد کنه و عملکرد متوسط روبه بالایی رو از آن شاهد هستیم.


انحراف دقتی در پخش نسبت به ورودی | 6.4

مقدار انحراف در ۸۰ والیوم : ۰.۵۶۵
( استاندارد : زیره ۰.۱۰۰ DB )
( اختلاف قابل درک : ۰.۱۰۰ DB )

مقدار انحراف در حداکثر والیوم : ۱.۰۴
( استاندارد : زیره ۰.۱۰۰ DB )
( اختلاف قابل درک : ۰.۱۰۰ DB )

میانگین نواسانات در انحراف در ۸۰ والیوم : ۳.۱۳ %
( استاندارد : زیره ۵ % DB )
( اختلاف قابل درک : ۲ % DB )

میانگین نواسانات در انحراف در حداکثر والیوم : ۷.۹۳ %
( استاندارد : زیره ۵ % DB )
( اختلاف قابل درک : ۲ % DB )

عملکرد SK800 در تحریف و انحراف صدای پخش متوسط رو به خوب عمل میکند؛ مقدار کلی THD تولید شده قابل قبول و استاتدارد میباشد، اما در حداکثر حجم صدا این اعجواج بطور منظم و استاتدارد افزایش پیدا نخواهند کرد. با این حال، این تلویزیون همونطور که ذکر شد خیلی هم صدای بلندی ندارد.قابلیت های هوشمند | 8.2


پلتفورم : WebOS 
ورژن : 4.0

تلویزیون ال جی SK800 بر پایه آخرین ورژن رابط کاربری محبوب و کاربرپسند WebOS 4.0 اجرا میشود که رابط کاربری هوشمند و بسیار کارامدی رو هم در طی چند سال اخیر از آن شاهد بودیم؛ این پلتفورم به میزان کافی ای دارای اپلیکیشن های پیش فرض و کاربردی از قبل نصب شده میباشد که تقریبا تمامی کارها و اقدامات روزمره کاربر رو پوشش میدهند.

پخش کننده های موزیک، فیلم و عکس پیش فرض تلویزیون تقریبا از تمامی فرمت های رایج پشتیبانی کرده و سرعت عمل و ظاهر زیبا و مدرنی هم دارا میباشند که قطعا کاربر پسند خواهد بود و کاربر به مشکلی برنخواهد خورد.

استور ال جی نیز بسیار گردش و کار در آن سهل و آسان است و در آن بیش از چند صد هزار اپلیکیشن موجود میباشد که وابسته به ریجن و مناطق مختلف جغرافیایی متغیر خواهند بود، اما تبلیغات و محتوای پیشنهاد شده در سراسر آن وجود دارد و آنها را نمی توان غیر فعال کرد.


رابط کاربری | 8.5


آسانی کارکردن با آن : آسان
روون بودن محیط کاربری : متوسط
زمان برای لود کردن یوتیوب : ۲ ثانیه
زمان برای تغییر بکلایت : ۱۰ ثانیه
تنظیمات پیشرفته : زیاد

رابط کاربری بسیار شبیه به WebOS 3.5 است که در LG TV های سال گذشته مانند SJ850 یافت می شود. این رابط کاربری شامل منویی با سرعت عمل بسیار بالا و بسیار ساده و راحت برای کاربر میباشد، هرچند پردازنده ضعیف تر، آن را کندتر از تلویزیون های پرچمدار ال جی مانند C8 می کند.برنامه ها و قابلیت ها | 8.0


 

انتخواب برنامه ها : زیاد
روون بودن برنامه ها : متوسط
قابلیت های اتصال Cast : بله
درایو USB پخش کننده : بله
درایو USB HDR پخش کننده : بله
قابلیت HDR در ویدیو های امازون : بله
قابلیت HDR در یوتیوب : بله

SK800 دارای بسیاری از محبوب ترین برنامه های پیش فرض و نصب شده است با این حال بیش از هزاران برنامه دیگر در فروشگاه محتوای الجی وجود دارد.


ریموت کنترل | 9.0


 

سایز : بزرگ
کنترل صوتی : قابلیت های متعدد
منوی کنترل CEC : بله
دیگر امکانات هوشمند : بله

کنترل از راه دورSK800  همانند آنچه در تمام تلویزیون های LG از قبیل C8 و SK850 یافت می شود میباشد، این ریموت کنترل دسترسی سریع به شایع ترین عملکرد های و قابلیت های تلویزیون را فراهم می کند. همچنین می تواند به عنوان نشانگر موس نیز استفاده شود که سریع ترین راه برای حرکت به منوها را فراهم کرده.

کنترل از راه دور قابلیت دستور های صوتی رو نیز شامل میشود و SK800 فرمان های پایه مانند تغییر ورودی، باز کردن یوتیوب، جستجوی Netflix و غیره را متوجه میشود. همچنین می توانید برای جستجوی پیشرفته تر، مثل شرایط آب و هوا و یا برای پاسخ به سوال های ابتدایی نیز از آن استفاده کنید. برخی از جستجوها توسط ThinQ AI اختصاص یافته توسط LG پاسخ داده خواهند شد؛ و بقیه توسط Google Assistant پاسخ داده شده، شبیه به تلویزیون های سونی مانند X9000F.برنامه کنترلر با دیوایس هوشمند دیگر | Remote App | 7.0


 

قابل استفاده بعنوان ریموت اصلی : بله
باز کردن برنامه ها و ورودی ها : هردو
نوشته های ورودی یوتیوب : خیر
نوشته های ورودی نتفلیکس : خیر
استریم فایل های دیوایس : بله
کنترل تنظیمات تلویزیون : خیر
کنترل صوتی : پشتیبانی محدود

برنامه LG TV Plus دسترسی سریع به اکثر ویژگی های تلویزیون و کنترل ها را فراهم می کند. این اپلیکیشن می تواند برای راه اندازی برنامه های دیگر، تغییر ورودی ها، و یا آینه کرد و استریم محتویات دیوایس و یا گوشی هوشمند بر روی تلویزیون نیز مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین از جستجوگر صوتی آن نیز استفاده کنید، اما دستورات قابل درک آن کمتر از ریموت کنترل اصلی تلویزیون میباشد.


دکمه های کنترل خوده تلویزیون


 

یک دکمه تنها در زیر قاب اصلی تلویزیون وجود دارد. هنگامی آن دکمه فشار داده شود منویی نمایش داده خواهد شد که می توانید در آن ورودی ها را تغییر دهید یا تلویزیون را خاموش کنید.


داخل جعبه


. دفترچه راهنما
. باتری کنترل (در بعصی مناطق )
. ریموت کنترل هوشمند
. نوار مدیریت کابل
. آداپتور کامپوزیت

 


اضافی


 

قدرت پاور : ۵۶ وات
حداکثر قدرت پاور : ۱۲۰ وات
فریمور پلتفورم : .03.00.62

( احتمال وجود تفاوت در مدل های مناطق مختلف )


توانایی تلویزیون


تماشای فیلم

6.4

عملکرد متوسط در پخش و نمایش فیلم ها چه در روز و چه در شب و محیط های تاریک؛ اما به هر حال تلویزیون SK800 با کنتراست ضعیفی که داره محدودیت هایی در تماشای این محتوا در کیفیت قابل قبول دارا میباشد که ضعف در نوردهی موضعی رو هم به آن باید اضافه کرد گرچه این پرفورمنس مشابه با SJ850 سال گذشته بوده و از SJ800 سال گذشته حدود ۱۰ ال ۱۵ درصد بهتر میباشد.

پس بهتره که در محیط ها و اتاق ها و زمانی اقدام به تماشای فیلم کنید که نور کافی در اتاق و محیط وجود داشته باشد تا ضعف در پخش غلظت مشکی نمایشگر پنهان شود که در این صورت پرفورمنس خوبی برای تماشای فیلم رو از آن شاهد خواهیم بود.


نمایش عادی تلویزیون

8.0

تلویزیون ال جی SK800 در پخش محتوای معمول تلویزیون و نمایش عمومی محتوا البته در محیط و اتاق روشن بسیار خوب میباشد؛ چراکه رفلکس پنل بسیار عالی بوده و تقریبا نور مزاحمی در پنل باقی نمی ماند و زاویه دید نمایشگر نیز خوب و کافی میباشد و برای هر کاربری رضایت بخش خواهد بود اگر چه باز هم تاکید بر محیط باید کنیم که این تلویزیون بواسطه کنتراست و نوردهی موضعی ضعیف در محیط های کم نور ضعیف عمل میکند و از طرف دیگر هم بدلیل حداکثر روشنایی کم پنل در محیط های پرنور و بسیار روشن نیز عملکرد رضایت بخشی نخواهد داشت اما اگر محیط شما دارای ذرق و برق و نور متوسطی هست این تلویزیون میتونه انتخاب فوق العاده خوب و باکیفیتی برای شما در تماشای هرنوع محتوایی باشه.

 


محتوای سریع و ورزشی

7.9

تلویزیون ال جی SK800 انتخاب بسیار خوبی برای تماشای محتوای ورزشی در اتاق پذیرایی خواهد بود.

رفلکس پنل بسیار خوب بوده و با دفع نور های مزاحم تمرکز شما روی محتوا رو افزایش خواهد داد و زاویه دید خوب و متوسط آن هم به هر کس در اتاق پذیرایی بدون توجه به اینکه در چه زاویه نشسته باشد این اجازه را خواهد داد تا از تماشای تلویزیون و محتوا لذت ببرد که برای مهمونی و دورهمی های روزانه انتخاب بسیار فوق‌العاده ای میباشد اما اگر بخوایم ازش ایراد بگیریم باید بگیم که به اندازه کافی تلویزیون روشنی نمیباشد که در یک محیط های پر نور در روز روشن حضار رو شگفت زده کند.

تلویزیون SK800 در پاسخدهی به پخش محتوا و در زمینه عملکرد موشن حرکت فوق العاده جوابگو خواهد بود و سریعترین حرکات نیز همراه با سایه و هاله نخواهند بود.


بازی ویدیویی

8.4

عملکرد تلویزیون ال جی SK800 در پخش و تجربه گیمینگ فوق‌العاده عالی میباشد.

این تلویزیون تاخیر ورودی بشدت پایینی داشته حتی در خارج از حالت گیم ماد؛ سرعت پاسخدهی پنل نیز بسیار بالا بوده و سریعترین حرکات و اتفاقات در نمایشگر بسرعت پاسخ داده و آن را بدون کوچکترین تاری و سایه ای نمایش میدهد که هردوی این قابلیت ها موجب شده تا نمایشگر SK800 به سریعترین گیم ها نیز بسرعت پاسخ دهد و هیچ موشن و فریمی رو از دست ندهد و کاربر یا گیمر احساس رضایت بالایی رو داشته باشد.


تماشای فیلم HDR

6.4

عملکرد متوسط در پخش فیلم های HDR.

کنتراست بومی پنل متوسط هست اما عملکرد ضعیف نوردهی موضعی بکلایت عملکرد این تلویزیون در نمایش و پخش فیلم و فیلم های HDR رو با دقت بسیار کم در حفظ یکنواختی مشکی پنل و نشتی نور و غلظت ضعیف رنگ مشکی نمایشگر ضعیف میکند.

حداکثر روشنایی HDR نیز در پنل SK800 متوسط میباشد اما خوب تلویزیون SK800 از طیف گسترده رنگ ها پشتیبانی نمیکند که برای پخش محتوای HDR یک ضعف است.بازی ویدیویی HDR

7.7

پرفورمنس پخش بازی در حالت HDR در تلویزیون SK800 خوب محسوب میشود، اگرچه HDR این تلویزیون چیزی زیادی اضافه نمیکند به تجربه گیمینگ بهتر.

مانند تجربه گیمینگ SDR تاخیر ورودی بسیار پایین و ایده‌آل و پاسخگویی عالی پنل به دستورات و محتویات پخش تجربه گیمینگ رو به هر صورتی که شده در حالت خوب و عالی نگه میدارن.

کنتراست و یکنواختی رنگ پنل ضعیف است پس بازی کردن در آخر شب در اتاق تاریک خیلی لذت بخش نخواهد بود؛ همچنین این تلویزیون از طیف گسترده رنگ ها پشتیبانی نمیکند و نوردهی موضعی بکلایت نیز خوب نیست.مانیتور PC

8.3

SK800 تلویزیون بسیار خوبی برای جایگزین شدن یک مانیتور همه کاره خواهد بود.

ازآنجایی که نمایشگر این تلویزیون از الگوی 4:4:4 پشتیبانی میکند، تکست ها و جزئیات پخش واضح و شفاف نمایش داده خواهند شد. این تلویزیون دارای سرعت پاسخدهی فوق‌العاده پیکسل و پنل میباشد و در کنار آن تاخیر ورودی نیز بشدت پایین میباشد که به آن پشتیبانی از ورودی ها و رزولوشن های معمول رو اضافه کنید که در یک نمایشگر با زاویه دید بسیار خوب برای تجربه کم نظیر کاربر از استفاده به عنوان مانیتور در کنار هم جمع شده اند.

امتیاز کلی

7.6


سخن آخر

تلویزیون ال جی SK800 در وحله اول جایگزین شایسته و خوبی برای مدل سال قبل خود SJ800 میباشد که بسیار خوب در بسیاری از فاکتور ها ضعف های آن مدل رو جبران کرده و تقریبا یک تلویزیون همه کاره قدرتمند و خوش قیمت تبدیل شده.

SK800 با توجه به زاویه دید و موشن عالی کیفیت صدای متوسط رو به خوب، تاخیر ورودی پایین، برای تماشای فوتبال فوق العاده، برای گیمینگ بینظیر و برای استفاده بعنوان مانیتور نیز بسیار عالی و کم نظیر میباشد؛ همچنین بواسطه زاویه دید خوب و رفلکس بسیار خوب پنل و امکانات گسترده این تلویزیون برای قرارگیری در پذیرایی و پخش محتوای گوناگون در طول روز نیز فوق العاده و بسیار راضی کننده میباشد اگرچه ضعف هایی رو هم دارا میباشد که از جمله آنها به نوردهی موضعی ضعیف بکلایت در نتیجه یکنواختی مشکی ضعیف پنل و پرفورمنس ضعیف آن در پخش فیلم در محیط کم نور و یا بی نور، پشتیبانی نکردن از طیف گسترده رنگ ها و همجنین نور کم بکلایت اشاره کرد.

با این حال تلویزیون SK800 دارای نقاط قوت بسیاری میباشد که میتوان براحتی معایب اون رو نادیده گرفت و قابلیت ها و بازدهی فوق العاده این تلویزیون زیبا و خوش ساخت لذت برد.


رقبای نزدیک


ال جی SK850

55″ 65″

تلویزیون SK850 تلویزیونی تقریبا در تمامی جهات بهتر از SK800 میباشد اما خوب قیمت بیشتری هم دارد.

تلویزیون SK850 کیفیت تصویر بالاتری دارد که متاثر از نوردهی موضعی خوب و بکلایت بسیار مدرن و کالیبره Full-Array میباشد که تقریبا برای اولین بار هست که این میزان از توجه به یک IPS TV اختصاص داده شده است، حداکثر روشنایی بسیار بیشتر از SK800 و پشتیبانی از طیف گسترده رنگ ها تلویزیون SK850 رو تقریبا در تمامی جهات انتخاب برتر میکند.

تلویزیون های SK850 و SK800 هردو سرعت پاسخدهی مشابهی داشته و تاخیر ورودی استثنایی رو دارا هستند، هردوی آن ها برای مکان های با نور کافی هدف قرار داده شدند که البته SK800 آنقدر روشنایی پنل ندارد که در محیط های خیلی پرنور پرفورمنس فوق العاده ای ارائه دهد پس بین قیمت و کیفیت انتخاب شما میباشد.سونی X8500F

55″ 65″ 75″ 85″

تلویزیون X8500F کمی پرفورمنس بهتری رو از SK800 ارائه میدهد؛ اگرچه هردوی اونها با توجه به بکلایت و پنل IPS که دارا هستند برای اتاق های کم نور و تاریک گزینه ایده آلی نمیباشند هیچکدوم زیراکه یکنواختی مشکی ضعیفی رو هردو شامل هستند و در یکنواختی مشکی ضعف دارند.

اما تلویزیون X8500F گزینه بهتری برای محیط های روشنتر و پرنور میباشد زیراکه حداکثر روشنایی پنل SK800 به اندازه X8500F نمیباشد، همچنین X8500F از طیف گسترده رنگ ها پشتیبانی میکند که هردوی این مزایا پرفورمنس HDR تلویزیون رو بسیار بالا میبرن که البته اگر گیمر حرفه ای هستید تلویزیون X8500F به اندازه SK800 تلویزیون پاسخگو و سریعی نمیباشد.

 سامسونگ NU8000

49″ 55″ 65″ 75″ 82″

تلویزیون NU8000 تلویزیونی بهتر از SK800 میباشد برای اون قشری که مستقیم روبه‌روی تلویزیون مینشینند و یا در اتاق کم نور و تاریک اقدام به تماشای فیلم و … میکنند. تلویزیون NU8000 کیفیت تصویر بالاتری نسبت به SK800 دارد و به لطف کنتراست بالا و یکنواختی مشکی فوق العاده عملکرد بسیار بهتری در پخش فیلم و محتوا در محیط های کم نور و تاریک میباشد اما زاویه دید ضعیف تری از SK800 رو در آن شاهد هستیم که میتونه برای کسانی که از کناره ها به تلویزیون نظاره گر هستند زیاد جالب نباشه.

تلویزیون NU8000 از طیف گسترده رنگ ها پشتیبانی میکنه و حفظ حجم رنگ بسیار بهتری از SK800 رو دارا میباشد.


لینک های خرید از فروشگاه ممتازکالا

این مدل هنوز وارد بازار داخلی تشده و بلافاصله بعد از ورود به بازاز لینک ها بروز میشوند


لیست محصولات پر فروش ممتازکالا

پرفروش ترین تلویزیون های 32 اینچ
32LX761H
32LJ520U
پرفروش ترین تلویزیون های 43 اینچ
43UJ752V
43X8000E
43X8000D
43LW310C
پرفروش ترین تلویزیون های 49 اینچ
49LW310C
49LJ610V
49SJ800V
49UH850V
49X8000E
49MU7350
49DX650
پرفروش ترین تلویزیون های 50 اینچ
50MU7000
50KU7000
50UE630
پرفروش ترین تلویزیون های 55 اینچ
55LW340C
55LH602V
55SJ850V
55X8500E
55X9000E
55X9300E
55A1E
55MU7350
55MU7000
55C7V
55Q7C
55Q8C
55SJ950V
55EX700
55KS9500
55KS8500
پرفروش ترین تلویزیون های 65 اینچ
65X8500E
65X9300E
65A1E
65B7V
65C7V
65Q7C
65Q8C
پرفروش ترین تلویزیون های 75 اینچ به بالا
75X8500E
75X9000E
75X9300E
77A1E
77W7V
پرفروش ترین یخچال های ساید بای ساید
J327
J337
J33
j34
J267
Z1
X257
پرفروش ترین ماشین لباسشویی ها
F1496
WW90
پرفروش ترین ماشین ظرفشویی ها
D1464
D1452
DW6050
SMS88TI36E
پرفروش ترین سیستم های صوتی
X70
X10
پرفروش ترین سینما خانگی ها
LHD677
DH7530
J5150
N9200
پرفروش ترین جاروبرقی ها
PRO5
FC9176

most Visit
کدام برند تلویزیون بهتر است ؟
کدام مارک جاروبرقی بهتر است ؟
کدام مارک ظرفشویی بهتر است ؟
کدام مارک لباسشویی بهتر است ؟
کدام مارک یخچال ساید بای ساید بهتر است ؟
کدام برند کولر گازی بهتر است ؟
راهنمای جامع خرید سینما خانگی
لیست کامل جهیزیه عروس 
بهترین تلویزیون های سامسونگ 2017 
جدیدترین تلویزیون های 2017 
بررسی تخصصی تلویزیون ال جی  UJ752
بررسی تخصصی تلویزیون سونی X9300E
بررسی تخصصی تلویزیون اولد ال جی B6
بررسی تخصصی تلویزیون سونی A1E
بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ  Q7
بررسی تخصصی تلویزیون سامسونگ  Q9
بهترین تلویزیون فورکا 55 اینچ 
بررسی تخصصی تلویزیون سونی X9000E
بررسی تلویزیون سونی X8500E 
4 روش برای افزایش عمر باتری گوشی های موبایل
مزایا و معیاب شارژ بی سیم ( Wireless ) 
ویژگی های اندروید 8 
بررسی تخصصی نوکیا 5 
قیمت تلویزیون سونی در بانه 
لیست قیمت تلویزیون ال جی در بانه
بهترین تلویزیون های ال جی 2017 
بهترین تلویزیون های سونی 2017 
قیمت کولرگازی در بانه

 

👈 پرفروشترین تلویزیون 2018 ال جی SK7900


امیدوارم مطلب نقد و بررسی فوق برای شما مفید واقع شده باشه.

لطفا نظرات، پیشنهادات و اتتقادات خود را در قسمت نطرات از ما دریغ نکنید و با ما درمیان بگذارید.برای مشاهده مطالب دیگر و نقد و بررسی های بیشتر به وبلاگ ممتاز کالا مراجعه بفرمایید

برای خرید با نهایت کیفیت و رضایت بدون هیچ نگرانی ای و مشاوره شبانه روزی متخصصان زبده ممتاز کالا به فروشگاه ممتاز کالا مراجعه بفرمایید

کانال تلگرام فروشگاه ممتازکالا

momtakala

momtakala

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۲

مقاله های مرتبط :